четвер, 31 січня 2013 р.


Заняття

Визначення профільних та загальних професійних інтересів і схильності учнів за п’ятьма напрямками професій.
Обладнання: картки для тестування, таблиця „Типи професій”, таблиця-тест схильностей Климова.
Хід заняття.
1.Розгляд таблиці „Типи професій”.
тип
предмети праці
приклади професій
„Людина – природа”
різні живі організми, біологічні процеси
тракторист-машиніст, рибовод, зоотехнік, агроном
„Людина – техніка”
технічні системи, речові об’єкти, матеріали, види енергії
водій, токар, диспетчер, інженер
„Людина – людина”
люди
продавець, медсестра, секретар-друкарка, бортпровідник, вчитель
„Людина – знакові системи”
умовні знаки, цифри, формули, коди, природні або штучні мови
перукар-модельєр, карбувальник, різьбяр по каменю, фотограф
„Людина – художній образ”
твори літератури, мистецтва

2. Інструктаж та опрацювання тестової таблиці схильностей (мет. Є.Клімова)

 3.Аналіз результатів.


четвер, 17 січня 2013 р.


Зміст засідання клубу «Перспектива»
Мета: виявити інтелектуальні здібності учнів (здатність до уважного і міцного сприймання навчальної інформації, її запам’ятовування, мислительної переробки, тобто аналізу і синтезу, узагальнення і конкретизації, систематизації) з метою використання їх в процесі постановки і розв’язання різноманітних навчальних, творчих завдань різних профілів. 
Обладнання: картки для тестування, тест інтелекту (мет. Айзенка).
Хід заняття.

Інтерактивна бесіда:

Психолог: Альберт Ейнштейн , під впливом свого батька, ще в 5 років задумався над питанням, чому магнітна стрілка компасу займає одне й те ж положення. Пізніше це питання неодноразово переформульовувалось, трансформувалось у проблему, спеціальні задачі, що зрештою призвело через 23 роки до створення всесвітньо відомої теорії відносності.

1.      Що таке „інтелект”.
2.      Інструктаж та діагностика інтелекту (тест Айзенка)
3.      Врахування інтелектуальних можливостей учнів в професійній підготовці.
4.  Підведення підсумків